DSC05190

4 tajné tipy na ubytování (s měsíční slevou na Airbnb)

S dětmi dlouhodobě cestujeme od roku 2017. Bydleli jsme na spoustě míst, ne všude jsme byli nadšení. Některé nabídky už z Airbnb zmizely (například typický domeček v Holandsku, kde se nám hodně líbilo). Jindy se nám poštěstilo bydlet zadarmo nebo za drobný poplatek (dvakrát ve Švýcarsku). Primárně ale hledáme ubytování s měsíční slevou na Airbnb.

Byt (dům) na Airbnb vybíráme podle následujících kritérií:

 • Pokud letíme v zimě na Kanáry, volíme výhradně lokality s teplým podnebím.
 • Dostatek místa pro velkou rodinu – jsme 2 dospělí a 3 děti.
 • Rychlý internet (potřebujeme kvůli práci). Po předchozích zkušenostech raději předem ověřujeme u majitele bytu.
 • Pračka
 • Vybavená kuchyň
 • Co nejnižší cena (na Airbnb zadáme 28 nocí a sledujeme, kdo nabízí měsíční slevu).
 • Vzhled bytu (domu). Pokud na fotkách vidím bílou pohovku, bílé povlečení, velké skleněné plochy, drahý nábytek a podobně, rovnou nabídku zavírám :-). Znám naše kluky a bohužel jsme nejednou řešili poškozené vybavení, což je velmi nepříjemné. Moje pohoda je pro mě prioritou!
  Na druhé straně spektra se občas objeví ošklivé a ošuntělé byty (vážně se tam někdo ubytuje?). Do toho také nejdeme, i když cena je obvykle lákavá. Po letech zkušeností už většinou intuitivně poznám, které ubytování pro nás bude fajn.
 • Zkušenosti předchozích hostů – opravdu se vyplatí číst pozorně všechny reference (nebo alespoň většinu).
 • Před rezervací si danou lokalitu prohlédnu na Google Street View, což také může mnohé napovědět.

Do následujícího seznamu se dostalo jen ubytování, které můžeme bez výhrad doporučit.

Zároveň chci upozornit, že velmi výhodné ceny platily v době našeho pobytu a pak už jsem je nekontrolovala. Ponechám tedy na tvém úsudku, zda ti cena vyhovuje, nebo se poohlédneš jinde.

Měsíc v Puertito de Güímar (Tenerife). Krásná lokalita, ale k bytu jsme měli výhrady, takže se do našeho TOP výběru nedostal.

1. tip: Tenerife, Las Arenas

 • mapa
 • odkaz na Airbnb
 • náš pobyt: polovina ledna až polovina února
 • věk dětí: 2, 4 a 6 let

Tenerife známe skrz naskrz a bydleli jsme tu v různých lokalitách. Jednoznačně nejpříjemněji se nám žilo právě v Las Arenas (případně v sousední vesnici La Caleta), a to díky božskému klidu a nepřítomnosti masového turismu. Což je na Tenerife skoro zázrak.

Ubytování doporučujeme spíš introvertům – pokud máš ráda městský ruch, kavárničky a podobně, asi by ses tu nudila. Případně zvol kratší pobyt. Na druhou stranu, do civilizace se dostaneš velmi rychle díky okružní dálnici (která ale na pobřeží není slyšet).

Podnebí je tu převážně slunečné a větrné – v zimě občas opravdu silný vítr a zároveň hodně sluníčka. Přímo v Las Arenas je malá plážička, kde téměř vůbec nefouká. S dětmi jsem tam často chodila.

La Arenas – nezapomenutelný měsíc v domečku na pobřeží

2. tip: La Gomera, San Sebastián

 • mapa
 • odkaz na Airbnb
 • náš pobyt: polovina února až polovina března
 • věk dětí: 3, 5 a 7 let

San Sebastián jsem zmiňovala v článku o hlavních městech. S malými dětmi se nám tu bydlelo krásně, opravdu jsem si to užila.

Byt se nachází na pěší zóně – tudíž nehrozí, že ti dítě vběhne pod auto. Na hřiště a do parku jsme to měli doslova pár kroků.

A z hřiště jsme se opět během chvíle dostali na písčitou pláž (kde mimochodem téměř nefouká = velká výhoda), případně jsme chodili na procházku kolem mariny.

Jediné negativum (ze kterého jsme ale nakonec vytěžili něco dobrého) byla velká míra hluku během karnevalu. Oslavy trvají cca dva týdny a občas se tu konají párty až do rána. Během těch nocí jsme se moc nevyspali. Nebo přesněji – kluci spali bez problémů, ale já s Pavlem jsme slyšeli dunění hudby i přes špunty do uší.

Na druhou stranu jsme mohli večer uložit děti a jít se pobavit na karneval jen sami dva. Věděli jsme, že kluci spí tvrdě a můžeme je kdykoliv zajít zkontrolovat. Byly to vzácné chvíle svobody, které při dlouhém cestování s dětmi oceníš :-).

3. tip: La Palma, Puerto Naos

 • mapa
 • odkaz na Airbnb
 • náš pobyt: 6 týdnů v období leden – březen
 • věk dětí: 4, 6 a 8 let

Puerto Naos značně utrpělo výbuchem sopky na La Palmě v roce 2021 (my jsme pobyt stihli před erupcí). Samotné městečko zůstalo zachováno, proud lávy se mu vyhnul. Nicméně kvůli jedovatým plynům bylo uzavřeno jak pro rezidenty (museli se vystěhovat), tak pro turisty.

La Palmu jsme znovu navštívili 15 měsíců po skončení erupce a Puerto Naos bylo stále zavřené. Proto si před rezervací ubytování rozhodně ověř aktuální situaci.

Nicméně v době naší druhé návštěvy už život na ostrově fungoval normálně, a tak věřím, že i Puerto Naos se vrátí do normálu.

Proč se nám tu líbilo? Jednak je tu v zimě opravdu teplo (kamarádi z východního pobřeží se k nám jezdili ohřát :-)). Spolu s Tazacorte se jedná o nejteplejší lokalitu na La Palmě a věř mi, že rozdíly v podnebí jsou opravdu znát.

Na pěkné písčité pláži téměř nefouká. Zároveň počítej s vekými vlnami – které rodiče batolat řešili elegantně. Donesli si na pláž vlastní bazének nebo větší lavor a měli vystaráno. Naše kluky na tohle neužije – ti chtěli samozřejmě skákat do vlny a ideálně do těch největších :-).

Puerto Naos jsme si zamilovali díky krásné lokalitě, klidu a malému množsví turistů v zimním období.

La Palma – Puerto Naos
V Puerto Naos můžeš pozorovat nádherné západy slunce

4. tip: El Hierro, La Caleta

 • mapa
 • odkaz na Airbnb
 • náš pobyt: začátek února až začátek března
 • věk dětí: 5, 7 a 9 let

V mých vzpomínkách El Hierro září jako klenot na mapě Evropy, který zatím uniká pozornosti většiny lidí. Masový turismus tu neexistuje. Rozhodně jsme měli pocit určité exkluzivity :-).

Na nejmenším Kanárském ostrově jsme našli pouze 1 ubytování za dobrou cenu, které se nám líbilo. Nebylo co řešit – rezervovali jsme a začali se těšit.

La Caleta nás nezklamala. Užívali jsme si klid, teplé podnebí a velmi pomalé životní tempo.

Jen krásné bazény u oceánu byly bohužel poničené bouří a vypuštěné. Pláž tu není, proto jsem si s dětmi chodila hrát k malému přírodnímu jezírku u oceánu (chárněné před vlnami).

Pokud jsou pro tebe bazény zásadní, doporučuji informovat se předem u majitelky bytu.

La Caleta
Lávové jezírko chráněné před vlnami
Únor v La Caletě
Související příspěvky:

Jak vybrat ideální ostrov?

Určitě se nedá jednoznačně říct, který Kanárský ostrov (a zmíním i Madeiru) je ideální pro rodiny s dětmi. Každý je něčím specifický a zajímavý. Vřele

Kanáry v zimě – ANO nebo NE?

Za mě jednoznačně ANO. Nicméně abys byla spokojená a dosáhla nejlepšího poměru cena-kvalita, je třeba znát určité zákonitosti. Přečti si naše 3 doporučení pro zimní pobyt na Kanárech.