DSC04204

Vítej v členské sekci 7 tajemství Kanárských ostrovů & Madeiry

Proč tohle téma?

Jsme Bára a Pavel a s rodinou dlouhodobě cestujeme od roku 2017. Když jsme začínali, naši synové měli 1, 2 a 4 roky.

První cesta vedla na měsíc do Chorvatska, ale brzy jsme objevili kouzlo zimních pobytů na Kanárských ostrovech. Silným impulzem ke změně podnebí byly zdravotní problémy nejmladšího syna.

Zároveň jsme se do Kanárů doslova zamilovali na první pohled a postupně prozkoumali všechny ostrovy (na závěr i Madeiru). Na ostrovech jsme strávili dohromady 13 měsíců (a další cesta je naplánovaná).

Momentka z první dlouhé cesty – měsíc v Chorvatsku

Jak si udělat z cestování životní styl?

Věřím, že dlouhodobé cestování s dětmi je dostupné pro každého, kdo tomu dá prioritu.

Neznamená to, že musíš nutně prodat majetek, přestěhovat se s rodinou do karavanu a cestovat non-stop. Ani my to tak nemáme.

Za sebe doporučuji udělat první krok a další neřešit. Rezervuj první cestu (na 1 – 2 měsíce) a pak si ji s dětmi a partnerem pokud možno užijte :-). Díky tomu zjistíš, co ti vyhovuje a jak to chceš do budoucna.

Zároveň chápu, že první krok je obrovská výzva, na které se většina lidí zasekne. Proto jsem vytvořila nejen 7 tajemství, ale i online průvodce Kanárské ostrovy s dětmi, který ti cestování výrazně usnadní.

A pokud tě přitahuje Madeira, omrkni našeho průvodce Madeira s dětmi & bez turistů.

Užij si inspiraci :-).

Bára Kopecká

Související příspěvky:

Kanáry v zimě – ANO nebo NE?

Za mě jednoznačně ANO. Nicméně abys byla spokojená a dosáhla nejlepšího poměru cena-kvalita, je třeba znát určité zákonitosti. Přečti si naše 3 doporučení pro zimní pobyt na Kanárech.