DSC04849

Koupání na Madeiře

Písčité pláže

Za naši rodinu doporučujeme tyto 3 písčité pláže (a upřímně, o moc víc jich na Madeiře ani nenajdete). Po kliknutí na odkaz si můžete přečíst více informací:

Vyzkoušeli jsme také pláž Praia Formosa, ale ta kluky nenadchla (kvůli nebezpečným vlnám jsem jim zakázala koupání).

Machico
Calheta
Praia Formosa
Seixal
Seixal

Bazény u oceánu

Tady jsme moc zkušeností nenasbírali, protože bazény byly v březnu vypuštěné, případně mimo provoz. Překvapilo nás to, protože z Kanárských ostrovů jsme zvyklí, že veřejné plovárny mají otevřeno i v zimě.

Malá vsuvka: V březnu nejezdily ani krátké lanovky. Jediná lanovka s celoročním provozem je ve Funchalu (více informací zde).

Co se týče bazénů, v sezoně můžete zkusit tato místa (viděli jsme je a vypadají dobře):

Další bazény najdete na promenádě mezi Câmaru a Funchalem (více jsem psala tady).

Faial – kromě kamenité pláže je tu i brouzdaliště pro děti (v březnu mimo provoz)
Porto da Cruz – z vyhlídky je vidět část bazénu (sice napuštěný, ale zavřený)
Santa Cruz – kluci si hrají na zombíky v prázdném bazénu

Přírodní bazénky

Přírodní bazénky v Seixalu byly přístupné, ale klukům se pochopitelně mnohem víc líbilo na pláži. Další bazénky jsou v Porto Moniz (mapa a fotky, video). Tam jsme se bohužel nestihli zastavit, ale podobné jsme viděli na ostrově Terceira. Vyzkoušejte :).

Seixal – přírodní bazének

Kamenité pláže

Zkušenosti s koupáním v Caniço jsem popsala tady, o Câmara de Lobos jsem psala tady. Kamenitých pláží je na Madeiře spoustu a nenapadá mě žádná, která by svou krásou předčila ostatní a museli byste ji nutně navštívit. Fotky a informace najdete v článcích o jednotlivých oblastech Madeiry.

Shrnutí

Pláže nepatří mezi silné stránky Madeiry, ale koupat se dá (i v březnu, pokud zvládnete studenou vodu). Lepší výběr pláží nabízí Kanárské ostrovy.

Související příspěvky:

Letenky (Madeira)

Mnoho informací k letenkám jsme s Pavlem sepsali do průvodce Kanárské ostrovy s dětmi. Řada tipů se dá aplikovat i na Madeiru, proto jsem pro

Kde se ubytovat na Madeiře?

Na Madeiře jsme strávili celý březen. Po mnohaletých zkušenostech z Kanárských ostrovů jsme zvolili ubytování na jihu, abychom si užili co nejvíc sluníčka. Což v