DSC04795

Počasí na Madeiře

Madeira má o něco chladnější podnebí než Kanárské ostrovy. Zároveň tu i více prší – díky tomu je madeirská příroda na jaře nádherně zelená.

Hornaté Kanárské ostrovy jsou v únoru a březnu také krásné. Ale přece jen taková “džungle” jako na Madeiře to není :-). Na Madeiře navíc uvidíte nádherné vodopády (které se na Kanárech nevyskytují, snad s výjimkou Los Tilos na La Palmě).

Také jsem si všimla, že se na Madeiře rychleji mění počasí během dne. Na Kanárech bez problémů strávíte půl dne na pláži a celou dobu je krásně teplo. Na Madeiře je fajn být flexibilní a změnám počasí se přizpůsobit.

Dále zmíním mikroklima – platí jak pro Kanárské ostrovy, tak pro Madeiru. Jih Madeiry je znatelně teplejší než sever. A na pobřeží je tepleji než ve vnitrozemí. Doporučuji na to myslet při výběru ubytování.

Zároveň je dobré zohlednit i fakt, že s blížící se sezonou přijíždí stále více turistů (rozdíl mezi začátkem a koncem března byl znát).

Z výše uvedených důvodů jsme náš pobyt nakombinovali tak, že jsme strávili únor na La Palmě a březen na Madeiře. Za mě spokojenost. Sluníčka jsme si užili dostatek a občas jsme se i vykoupali. Ze začátku jsme bydleli v Caniço, později jsme se přestěhovali do Câmara de Lobos.

Co se týče výletů, doporučuji plánovat podle aplikace Madeira Weather, ve které si zobrazíte mapu ostrova a počasí na jednotlivých místech. My jsme docela dlouho čekali na den, kdy bude slunečno v nejvyšších horách. A vyplatilo se to. Za mě nemá smysl do hor jezdit za špatného počasí – vyhlídky stejně neuvidíte a v dešti nebo silném větru se vám pravděpodobně nebude chtít nic podnikat.

Shrnutí

  • Chladnější podnebí než na Kanárech
  • Více deště (na začátku března často pršelo v noci)
  • Připravte se na změny počasí během dne
  • Mikroklima – na jihu a na pobřeží je tepleji než na severu a ve vnitrozemí
  • Nejteplejší podnebí má Câmara de Lobos
  • Březen je pro cestování s dětmi velmi příjemný
  • K plánování výletů využijte aplikaci Madeira Weather a jeďte tam, kde je aktuálně dobré počasí

Pěkné video o počasí od lokálního průvodce

Související příspěvky:

Letenky (Madeira)

Mnoho informací k letenkám jsme s Pavlem sepsali do průvodce Kanárské ostrovy s dětmi. Řada tipů se dá aplikovat i na Madeiru, proto jsem pro

Kde se ubytovat na Madeiře?

Na Madeiře jsme strávili celý březen. Po mnohaletých zkušenostech z Kanárských ostrovů jsme zvolili ubytování na jihu, abychom si užili co nejvíc sluníčka. Což v