DSC06542

4 geniální muzea na Kanárech – zábava pro deštivé dny

Španělská interaktivní muzea nás moc baví – jak na ostrovech, tak na pevnině. Španělé jsou obecně hlučnější a velmi tolerantní vůči dětem, a tak nikomu nevadí křik, hlasitý smích nebo pobíhání. Skvělý přístup, obzvlášť když jste rodiče 3 kluků :-).

Další výhodou je nízké vstupné (neplatí stoprocentně, ale ve většině případů ano). Zběžně se teď dívám na Muzeum vědy a vesmíru na Tenerife – dospělí 5 Eur, děti do 8 let zdarma, starší děti 3,50. Opravdu pakatel vzhledem k tomu, že jsme si tam s malými dětmi užili půl dne zábavy.

Jde o zajímavý kontrast k cenám atrakcí zaměřených primárně na turisty (jako jsou aquaparky, zábavní parky, plavby za velrybami, glass bottom boats, Loro Parque a další).

Je dobré vědět, že máš na výběr. A proto vzniknul tento článek.

1. Museo de la Ciencia y el Cosmos (Tenerife)

V La Laguně doporučujeme super zábavné Muzeum vědy a vesmíru. Děti se tu mohou vyřádit a vyzkoušet si interaktivní exponáty, jako například zvedání auta pomocí páky, stavbu oblouku římského mostu, natáčení v televizním studiu a mnoho dalšího.

Magický box 🙂

2. Museo del Queso Majorero (Fuerteventura)

Muzeum sýra by se klidně mohlo jmenovat “Muzeum Fuerteventury”. Nabízí fascinující pohled do historie pouštního ostrova před nástupem masového turismu.

Obyvatelé Fuerteventury rozhodně neměli na růžích ustláno. Zdrojem mnohdy chudé obživy bylo zemědělství, především chov koz.

Možná to nezní úplně atraktivně, ale expozice jsou vymyšlené tak, aby zaujaly návštěvníky každého věku (opět nechybí různá tlačítka, interaktivní obrazovky atd.).

Součástí areálu je také krásný historický dům, větrný mlýn, kavárna a nádherná kaktusová zahrada. Když to shrnu, opět zábava na půl dne a kluci byli spokojení.

3. Museo Insular (La Palma)

Už samotná budova je nádherná – v bývalém klášteře se dochovaly původní dřevěné stropy a okna. Klukům si užívali pobíhání v labyrintu chodeb a schodů.

Co se týče sbírek, nejbizarnější místnost je věnovaná přírodě La Palmy – takový ten klasický staromódní mišmaš z 19. století :-). Je tu hodně vycpaných zvířat a chápu, že ne každému se to bude líbit.

Na druhou stranu exponáty vážně přitahují pozornost – např. 2 obří mořské želvy, tuleň, prapodivné ryby, spousta žraločích hlav (netušila jsem, že existuje tolik druhů). Taky hromady mušlí, korály, hvězdice. Hadi v lihu. Nejděsivější byla kůzlata s genetickými vadami (s nestandardním počtem hlaviček nebo nožiček). Kluky to všechno dost zajímalo.

Sbírky obrazů jsme prošli jen v rychlosti. Kluci se už nudili, dupali po dřevěných podlahách a zkoumali, jak je to krásně slyšet :-D. Hezké byly také modely lodí nebo obří váha.

4. Museo Elder de la Ciencia y la Tecnología (Gran Canaria)

Tady jsme bohužel nebyli, poprvé kvůli nízkému věku dětí a podruhé kvůli covidovým restrikcím (bez možnosti mačkat tlačítka a používat dotykové obrazovky návštěva ztrácí smysl).

Nicméně muzeumskvělé reference a podle fotek se nám líbí – je to podobný styl jako výše zmiňované Museo de la Ciencia y el Cosmos. Proto s klidným svědomím doporučujeme.

Související příspěvky:

Kanáry v zimě – ANO nebo NE?

Za mě jednoznačně ANO. Nicméně abys byla spokojená a dosáhla nejlepšího poměru cena-kvalita, je třeba znát určité zákonitosti. Přečti si naše 3 doporučení pro zimní pobyt na Kanárech.