DSC06542

Tip na výlet od Báry #20 – Muzeum vědy a vesmíru, Tenerife

Tipy na výlety vycházejí každý týden ve FB skupině Dlouhodobé cestování s dětmi. Jsi uvnitř? Pokud ne, přidej se do inspirativní komunity žen – cestovatelek. Těšíme se na tebe. 💙

Španělská interaktivní muzea nás moc baví – jak na ostrovech, tak na pevnině. Španělé jsou obecně hlučnější a velmi tolerantní vůči dětem, a tak nikomu nevadí křik, hlasitý smích nebo pobíhání. Skvělý přístup, obzvlášť když jste rodiče 3 kluků :-).

Další výhodou je nízké vstupné (neplatí stoprocentně, ale ve většině případů ano). Jde o zajímavý kontrast k cenám atrakcí zaměřených primárně na turisty.

Zběžně se teď dívám na Muzeum vědy a vesmíru na Tenerife – dospělí 5 Eur, děti do 8 let zdarma, starší děti 3,50. Opravdu pakatel vzhledem k tomu, že jsme si tam s malými dětmi užili půl dne zábavy.

☄️ Kluci se vyřádili a zkoušeli interaktivní exponáty, jako například zvedání auta pomocí páky, stavbu oblouku římského mostu, natáčení v televizním studiu a mnoho dalšího. Nechybí spousta interaktivních obrazovek, zrcadlové bludiště a malé kino, kde se promítal film o vesmíru.

Související příspěvky: