Uličky bez turistů a pomerančovníky pod akvaduktem

Tohle všechno zažijete ve městě Telde na Gran Canarii. Telde má poněkud nelogickou strukturu. Historická čtvrť není uprostřed, kde byste ji pravděpodobně čekali, ale na severním okraji města. Užijte si procházku uličkami, kde stále bydlí místní obyvatelé. Nenajdete tu jediný obchod se suvenýry ani turistickou restauraci. Děti pravděpodobně více zaujme přilehlý Parque de San Juan s hřištěm. Naši kluci tu strávili hodiny na prolézačkách a sbíráním plodů palem. Telde možná není prvoplánově krásné město, ale cítili jsme se tu moc příjemně a rádi jsme se vraceli.

Davídek zametá “košťátkem” z palmy na Calle Licenciado Calderín

Plaza de San Juan s kostelem (Basílica de San Juan Bautista). Kousek za kostelem v Calle Licenciado Calderín je pěkný park s legračním názvem Lulú. Bohužel jsme se nikdy netrefili do otevírací doby, tak jsme alespoň přes plot obdivovali různé druhy palem, kvetoucí keře, jezírko a klikaté cestičky – vše uspořádané do harmonického celku. Nechybí ani herní prvky pro děti.
Uličky v Telde
Iglesia de San Francisco
Calle Inés Chemida s akvaduktem

Sad za akvaduktem
Parque de San Juan
Kluci sbírají plody palmy
Fontána s mořskými pannami a hřiště v Paque Arnao
Související příspěvky:

Rozhovor o Bali (s Karin Tománkovou)

První polovina rozhovoru s Karin je veřejně dostupná jako video na YouTube a podcast (stahujte ZDE nebo ve vaší aplikaci pro poslech podcastů). Pokud už