Nádherná pláž se strašidelným názvem

Na Playa de los Muertos (Pláž mrtvých) se mi dlouho nechtělo právě kvůli jejímu názvu. Fotky na Googlu nicméně vypadaly neodolatelně. Na výlet jsme prozíravě vyrazili ve všední den pro práci, abychom se vyhnuli davům. Pláž leží pár kilometrů jižně od města Carboneras v chráněné oblasti Cabo de Gata.

Parkoviště je v mapě vyznačené jako placené a viděli jsme budku pro hlídače, nicméně večer (v červnu) byla prázdná. U parkoviště byl otevřený stánek s občerstvením, na pláži se vzhledem k její poloze nic koupit nedá. Taky se na ni nedá dojet s kočárkem. Zkusili jsme to, ale brzy jsme to vzdali a Pavel ho vrátil do auta. Takže jsme posbírali igelitky plné jídla, pití, bagrů a nádklaďáků, a hurá po kamenité cestě dolů z kopce 😀

Typická krajina na Cabo de Gata. Kopce porostlé trávou, nádherné moře a minimum turistické zástavby.

Adámek odmítal chodit, takže jsem ho celou dobu nosila.
Na kopci vlevo od moře je vyhlídka Mirador Punta de los Muertos. S dětmi jsme neměli ambice tam vylézt. Výhled je ale nádherný a spousta fotek z internetu byla pořízená právě tam.

Kus skály v moři, který je symbolem Playa de los Muertos.
Z internetu jsem získala dojem, že jde o doslova panenskou přírodní pláž. Není to úplně pravda, protože průmyslová zóna a přístav v Carboneras je poměrně blízko (na fotce vzadu). Už chápeme, proč tuhle část pláže nikdo nefotí.

A na závěr nepopulární aktivita – vyškrábat se zpět do kopců.

 

Související příspěvky:

Rozhovor o Bali (s Karin Tománkovou)

První polovina rozhovoru s Karin je veřejně dostupná jako video na YouTube a podcast (stahujte ZDE nebo ve vaší aplikaci pro poslech podcastů). Pokud už