S dětmi na nejvyšší horu Španělska

Ještě před rokem bych nápad vyrazit na El Teide (vrchol ve výšce 3718 m) zhodnotila jako holý nesmysl. Po včerejšku ale s klidným svědomím prohlašuji, že tento výlet je VELMI VHODNÝ pro malé děti. Samozřejmě za dobrého počasí. Den nám krásně plynul a krize přišla až při návratu, kdy měl dvouletý Adámek svůj klasický “zásek”.

Lanovka na El Teide

Pro upřesnění – dostali jsme se do “pouhých” 2 356 metrů nad mořem. To je nejvyšší bod, kam se dá dojet autem. Zároveň tu leží dolní stanice lanovky, kterou můžete vyjet o dalších 1000 metrů výše. Pro výstup na vrchol pak potřebujete speciální povolení. Nepředpokládá se, že byste se do toho pouštěli s malými dětmi :).

Jízdu lanovkou jsme pro tentokrát vynechali. Jednak to není úplně levná záležitost, zpáteční jízdenka vás vyjde na 27 EUR na osobu. Za děti do 3 let neplatíte, ale cestování s nimi se nedoporučuje kvůli vyššímu riziku horské nemoci (nevolnost způsobená nedostatkem kyslíku). Za největší nevýhodu ale považuji to, že jízdenky se objednávají předem na konkrétní den a čas. A pokud bude vrchol zahalený mraky, máte smůlu – neuvidíte nic.

Vilaflor de Chasna

Zhruba hodinovou cestu z východního pobřeží jsme proložili zastávkou v malebné vesnici Vilaflor de Chasna. Hned u parkoviště stojí plastové hřiště “jak od mekáče” :), které kontrastuje se starobylým kostelem. Když si kluci dosyta pohráli, vyrazili jsme na procházku zpestřenou hledáním ztraceného autíčka. Vesnice je opravdu krásná a případný oběd si můžete dát v restauraci na náměstí.

Museo Etnográfico Juan Évora

Z Vilaflor jsme pokračovali přes nádherné hory porostlé borovým lesem. Na další zastávce u muzea jsme si užívali výhled na El Teide a lávové pole pod ním. V maličkém muzeu je expozice o životě pastýřů v horách. Ve srovnání s okolními scenériemi nás příliš nezaujalo.

Roque Cinchado

Tady kluci dostali svou další dávku pohybu 🙂 Také jsme dlouho studovali ceduli s infomacemi o tom, jaké hrozí v horách nebezpečí. Kluci se vyptávali na všechny obrázky. I když je tohle místo plné turistů, určitě se tu zastavte. Vyhlídky jsou doslova magické.

Na protější straně silnice je restaurace Parador de las Cañadas a toalety.

Od Roque Cinchado jsme pokračovali k lanovce (o které jsem psala výše) a pak dál směrem Guímar. Po cestě se otevírala jedna úžasná scenérie za druhou. V mlžném oparu nad oceánem jsme zahlédli Gran Canarii, kde jsme žili minulou zimu.

Z výletu jsme byli nadšení (všichni :)) a moc doporučujeme. Těšíme se, až se do hor vrátíme.

 

Jsem máma tří synů a vášnivá cestovatelka. Ve svých projektech učím rodiče, jak skloubit péči o děti a dlouhodobé cestování. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.