DSC06129

Pojištění. Potřebujete ho? Jaké vybrat?

V tomto článku probereme, zda sjednávat či nesjednávat cestovní pojištění, a dáme vám tip na dobré pojištění, které používáme my.

Potřebujete ho vůbec?

Kanárské ostrovy jsou součást Španělska, tedy i Evropské unie. I bez pojištění tu tedy máte nárok na zdravotní péči na stejné úrovni, jako mají místní. Ta je bezplatná a na vysoké úrovni, což jsme si v praxi jednou ověřili. Řešili jsme drobný úraz a vše proběhlo bez problémů a zdarma na českou kartičku pojištěnce.

Přesto vám velmi doporučujeme sjednat cestovní pojištění. Nechceme nic přivolávat, ale mohou se stát různé situace nad rámec běžné bezplatné zdravotní péče (záchranné a vyhledávací operace, ztráta zavazadel nebo dokladů, hospitalizace, ošetření zubů), i když nám se díkybohu zatím nikdy nic nestalo. Součástí pojištění je také asistence. Už jen to, že v případě potřeby máte na telefonu někoho, kdo vám pomůže, je za nás dobrý důvod pojištění sjednat.

Jaké tedy vybrat?

Nepovažujeme se za odborníky v této oblasti. Ale věnovali jsme nějaký čas hledání, přebírání různých možností. A na co jsme přišli?

Nedoporučujeme vám cestovní pojištění k platební kartě (nízké limity) ani pojištění nabízené v rámci nákupu letenek (nevýhodné), obecně žádné pojištění “přibalené” k jinému produktu. Vždy tam je nějaký háček.

Jednorázové cestovní pojištění je kvalitní a nezklame vás, ale na tak dlouhou dobu je drahé. Například pojištění u Generali České pojišťovny na dvouměsíční cestu se slušnými parametry vás vyjde na 7 tisíc (září 2022).

Náš tajný tip je celoroční rodinné cestovní pojištění! Konkrétně jsme se rozhodli pro pojištění AXA Excelent na celý rok. Pokryje všechny naše cesty v daném roce (s limitem max. 3 měsíců na každou cestu) pro celou rodinu, má opravdu vysoké limity (lepší než výše zmíněné u Generali) a stojí cca 3500 Kč.

Pokud si radši chcete všechno vyhledat a porovnat sami, doporučujeme:

Související příspěvky:

Letenky (Madeira)

Mnoho informací k letenkám jsme s Pavlem sepsali do průvodce Kanárské ostrovy s dětmi. Řada tipů se dá aplikovat i na Madeiru, proto jsem pro

Kde se ubytovat na Madeiře?

Na Madeiře jsme strávili celý březen. Po mnohaletých zkušenostech z Kanárských ostrovů jsme zvolili ubytování na jihu, abychom si užili co nejvíc sluníčka. Což v