DSC02735

Doprava mezi ostrovy

Přesuny mezi jednotlivými Kanárskými ostrovy obecně nejsou levná záležitost a na svých prvních cestách se bez nich dokážete dobře obejít. Na všechny ostrovy kromě La Gomery a El Hierra se dostanete přímým letem z Evropy. A každý ostrov se vám bohatě odvděčí, když ho budete prozkoumávat důkladně a beze spěchu! I na ty nejmenší ostrovy vám doporučujeme vyhradit si jeden měsíc.

Pokud se však potřebujete mezi ostrovy přesunout, máte dvě možnosti: trajektem nebo letecky.

Trajektem

Trajekty provozují dvě hlavní společnosti: Fred Olsen (odkaz) a Navierra Armas (odkaz). Obě umožňují rezervaci předem přes internet. Fred Olsen je o kousíček dražší, zato má rychlejší lodě. Armas disponuje většími a pomalejšími loděmi. My máme zkušenost pouze s Fred Olsenem. Vše je naprosto bezproblémové.

Cenu konkrétní cesty si najděte ve vyhledávači, rámcově jde o cca 5 tisíc za celou rodinu a jednu cestu.

Letecky

Letecké spoje mezi ostrovy provozuje společnost Binter Canarias (odkaz). Rezervace je možná opět bez problému předem přes internet, zahrnuje už v základu odbavené zavazadlo pro každého. Poletíte malým vrtulovým letadlem, přelet je bezproblémový. Děti platí polovinu ceny dospělého (na rozdíl od jiných leteckých společností) a během cesty jsou zásobeny lízátky a sladkými tyčinkami :-). Díky tomu naši kluci Binter milují.

Náklady počítejte 8-10 tisíc za celou rodinu a jednu cestu.

Tajný tip: Nebojte se létat s přestupem, cena takového letu nebývá o nic vyšší než cena přímého letu! V našem případě jsme využili přelet z Lanzarote přes Tenerife na El Hierro. Náš původní plán byl letět na Tenerife a poté vzít trajekt na El Hierro, ale celé letecky s přestupem to vyšlo mnohem levněji.

Související příspěvky:

Kupujeme letenky

Cesta na Kanárské ostrovy a zpátky je významným nákladem ve vašem rozpočtu, dobrá zpráva ale je, že se tady dá velmi dobře ušetřit.

Pronájem auta

Hned v úvodu mám skvělou zprávu: pronájem auta je na Kanárech radost!