DSC03878

Vyber si svůj Kanárský ostrov: Karneval, komerční zábava, sport

Karneval je moje oblíbené téma. Obvykle se koná v únoru a Španělé ho milují. Děti jsou vítány a zůstávají vzhůru dlouho do noci :-).

S dětmi jsme zažili velkolepý karneval v Santa Cruz de Tenerife – údajně druhý největší na světě po Rio de Janeiru. Je to nepopsatelné. Davy lidí v bizarních kostýmech, průvod, hlasitá hudba, haldy odpadků vršící se s postupujícím večerem… Koukněte na video a moje fotky:

“Komornější” oslavy jsme si užili v San Sebastiánu na La Gomeře (dávám do uvozovek, protože i tady duněla hudba až do rána). Bylo příjemné, že jsme dobře viděli průvod bez nutnosti tlačit se v davu.

Průvod na La Gomeře
Průvod na La Gomeře

Komerční zábava

Asi nepřekvapí, že komerční atrakce se nachází převážně v blízkosti velkých letovisek. My jsme zatím žádnou z nich nenavštívili – po pravdě nás to ani nenapadlo, protože jsme měli pořád co dělat. Navíc to leze do peněz. Ale pokud si kluci časem vyžádají třeba aquapark, samozřejmě je tam vezmeme.

Na Tenerife můžete navštívit oblíbený Siam Park a Aqualand Costa Adeje (oba aquaparky leží kousek od sebe a uvidíte je z dálnice). Na Gran Canarii jsme projížděli kolem Aqualandu Maspalomas, který byl v té době zavřený a vypadal dost zastarale.

Na závěr zmíním naši zkušenost s pozorováním velryb (což také počítám ke komerční zábavě). Mezi Tenerife a La Gomerou žijí kulohlavci (pilot whales) – malé velryby příbuzné delfínům. Určitě si nepředstavujte kosatku ze Zachraňte Willyho :-D. Také nejde o show v zábavním parku – kulohlavci plavou vedle lodi a uvidíte z nich převážně hřbetní ploutev a občas hlavu.

Celkově to byl krásný zážitek. Viděli jsme skupinu šesti velryb (včetně mláďat) a cestou zpět ještě dva delfíny. Jenom ke konci už mi bylo špatně od žaludku z houpání lodi.

Výlet jsme pořídili u společnosti Travelin’ Lady. V zimě nebyla potřeba rezervace – jednoduše jsme přišli ke stánku u Playa de Los Cristianos a koupili lístky ještě na ten den odpoledne. Cena za dospělého tehdy byla 25 Eur, děti do 6 let zdarma a od 6 let za 10 Eur.

Pozorování velryb poblíž Los Gigantes. S malinkými dětmi jsme raději vybrali větší loď, která vyplouvala z Los Cristianos.

Sport, potápění

Tady bohužel moc neposloužím, nejsme odborníci na sport (spíš pozorujeme než provozujeme :-D). Na Kanárech můžete podnikat všechno možné, takže zmíním pár tipů a zbytek si jistě dohledáte podle vašich konkrétních zájmů.

Kiting a surfování si užijete v El Médanu (Tenerife), kde si můžete půjčit vybavení a najmout instruktora. Dalším populárním sportem je paragliding, kdy plachtíte dolů z hor a přistanete na pláži (paraglidy jsme sledovali například v Puerto Naos na La Palmě nebo v Puertito de Güímar na Tenerife).

Bohatý podmořský svět jsme obdivovali v Arinaze na Gran Canarii (kde Lukáš šnorchloval s maskou). A možnost přístrojového potápění nabízí například La Restinga na El Hierru.

Související příspěvky: