DSC05259

Vyber si svůj Kanárský ostrov: Botanické zahrady & ZOO

Zajímají tě Kanárské ostrovy? Rozcestník informací (ZDARMA) najdeš tady.

Asi nepřekvapí, že při hledání rodinných aktivit na tebe v první řadě vyskočí různé aquaparky, funparky, pozorování velryb a podobně. Ve skutečnosti se toho ale dá podniknout mnohem víc a hlavně levněji. Věřím, že v článku najdeš spoustu inspirace.

Související články:

Botanické zahrady

Botanické zahrady na ostrovech jsou překrásné a jejich návštěva pro nás vždy byla výjimečným zážitkem. Níže sdílím naše tipy:

Tenerife

S malinkými dětmi jsme se podívali do původně soukromé zahrady Sitio Litre, která patřila bohatým britským rodinám. Nyní je přístupná veřejnosti.

Kluci byli nadšení. Krmili ryby v jezírku, pozorovali papoušky, hráli si na hřišti na kroket. Nakonec jsme si dali smoothie v kavárně na konci zahrady. Zahrada působí velmi harmonickým a uklidňujícím dojmem. Mimo jiné tu uvidíte 600 let starý dračí strom a krásné orchideje.

Ve stejném městě (Puerto de la Cruz) doporučujeme navštívit o něco větší Jardín Botánico. Kluci si opět užívali po svém – běhali po cestičkách v džungli rostlin a v jednu chvíli se všichni ztratili. Naštěstí jsme je brzy našli :-).

V sousední La Orotavě si můžete prohlédnout hned 3 krásné zahrady blízko sebe – Hijuela del Botánico, Jardín Victoria a zahradu před Liceo de Taoro. Všechny jsou přístupné zdarma, pokud tedy mají otevřeno.

Nesmíme zapomenout na hlavní město Santa Cruz a zahradu Palmetum, kde můžeš obdivovat palmy ze všech koutů světa. A protože zahrada leží na kopci, užiješ si vyhlídku na město a okolní hory.

Více informací o Santa Cruz de Tenerife najdeš tady:

Gran Canaria

Na Gran Canarii jsme dvakrát navštívili skvělou Jardín Botánico Viera y Clavijo poblíž Las Palmas (vstup zdarma). Stejně tak se nám líbila Jardín de la Marquesa v Arucas.

Lanzarote

Na pouštním Lanzarote doporučujeme Jardín de Cactus, vybudovanou podle návrhu Césara Manriqua v bývalém lomu.

Související článek:

ZOO

Většina lidí míří do Loro Parque na Tenerife, který se prezentuje jako “El ‘must’ de Canarias”. Navzdory tomu jsme tam nikdy nešli (drahé vstupné & moc lidí na metr čtvereční).

Je pravda, že žádný z našich kluků se o zvířátka nezajímá – ze zdvořilosti se podívají, ale tím to hasne :-). Možná to tvoje děti mají jinak, proto sdílím alespoň video. Jen počítej s tím, že množství návštěvníků je ve skutečnosti mnohonásobně vyšší.

Na La Palmě jsme s kamarády navštívili malou a velmi kontaktní zoo Maroparque, vybudovanou na svahu rokle (španělsky “barranco”). U vchodu si můžeš koupit krmení pro zvířata, což rozhodně doporučujeme.

Cestičky procházejí mimo jiné přímo klecemi s papoušky, takže si je můžeš posadit na ruku (nebo jinou část těla) a nakrmit. Pro děti to byl silný zážitek. Davy lidí tu minimálně v zimě nehrozí.

Související články:

Návštěvu zoo je možné spojit s se skvělým hřištěm v Breňa Alta kousek odtud.

La Palma – hriště v Breňa Alta (přístupné zdarma)
Související příspěvky: