s

Vyberte si svůj Kanárský ostrov: Baby-friendly pláže a hřiště

Cestujete s batolaty nebo malými dětmi? Pak čtěte dál :-). Na prvních cestách jsme strávili opravdu hooodně času na plážích a hřištích. 

Kluci nechtěli moc chodit – a když už šli, tak neuvěřitelně pomalu a pořád zkoumali něco zajímavého :-D. Vlastně jsme spíš stáli na jednom místě. Věřím, že to znáte.

Brzy jsme zjistili, že na písčité pláži se zabaví všichni (což platí dodnes), naopak kamenité a skalnaté pláže moc nezaujaly. A když kolem pláže vede promenáda s hřišti, je to značka ideál.

Na Kanárech většina rodin (a turistů obecně) míří do letovisek. Hřiště i pláže tu bývají pěkné, nicméně davy lidí nejsou nic pro nás. Rádi zajedeme do letoviska na výlet, ale nikdy jsme tam nebydleli.

Níže uvádím pár tipů na místa, kde jsme si to s dětmi opravdu užili:

Tenerife: Alcalá, Playa de Los Cristianos, El Médano, Puertito de Güímar

Nenápadné městečko Alcalá jsme objevili při druhém pobytu na Tenerife a jeho návštěvu moc doporučujeme. Pobřeží lemuje promenáda se spoustou hřišť pro malé i větší děti. Je tu i venkovní posilovna, skatepark, hřiště na beach volejbal… Zkrátka super vyžití pro celou rodinu.

Na konci promenády můžete využít dvě malé plážičky s tmavým pískem, nebo se vykoupat v přírodním bazénku. O víkendu bývá na promenádě dost narváno, a tak pokud máte možnost, naplánujte si výlet na všední den.

Playa de Los Cristianos se světlým pískem patří k nejoblíbenějším na Tenerife. S dětmi oceníte pozvolný vstup do vody a téměř žádné vlny. Okolí pláže lemuje spousta turistických restaurací a u promenády je i hřiště.

Netvrdím, že tohle místo má kdovíjak originální nebo povznášející atmosféru – ale dětem se tu líbilo, a tak doporučujeme.

Tenerife – Playa de Los Cristianos

Malé letovisko El Médano na mě pokaždé působilo sympatickým dojmem. Jezdí sem jiný typ lidí, než do Los Cristianos nebo Costa Adeje – především surfaři a kitaři (píše se to tak???) :-D.

Před větrem se můžete schovat do malých skalnatých zátočinek u promenády, kde jsme si užili super koupání. A při procházce kolem pobřeží narazíte mimo jiné na několik hřišť a zmrzlináren.

V maloměstě Puertito de Güímar jsme měsíc bydleli a rádi vzpomínáme. Celkem dost tu fouká, na druhou stranu nehrozí žádné davy. V březnu jsme měli pláže téměř pro sebe a před větrem jsme se schovali za vlnolamem.

S dětmi se určitě zastavte na Plaza de las Indias, náměstíčku s hřištěm a několika restauracemi. Zatímco budete čekat na jídlo, děti můžou řádit na hřišti, což je minimálně pro naši rodinu výhoda k nezaplacení :-).

Gran Canaria: Arinaga, Puerto de Mogán, Playa de Las Canteras

Arinaga je naše oblíbená základna na Gran Canarii. Při prvním pobytu jsme tu žili 2 měsíce a o několik let později jsme se vrátili. Oceňujeme zejména klid a malé množství turistů. Podnebí je slunečné a větrné.

Za odlivu si užijete písčitou pláž (během přílivu je zaplavená vodou). Arinaga je také skvělé místo na šnorchlování (Lukáš byl nadšený z množství barevných ryb) a pro děti je k dispozici spousta hřišť.

Letovisko Puerto de Mogán patří k nejteplejším místům na ostrově. Na rozdíl od jiných letovisek můžete prozkoumat krásné historické uličky, takže budete mít i estetický zážitek :-). Malá písčitá pláž je chráněná před větrem a skvělá pro děti.

Při prvním pobytu jsme sem jezdili v lednu a únoru – ohřát se a užít si letní počasí. O pár let později jsme přijeli koncem března, natěšení na hezký zážitek, ale byli jsme docela zklamaní. Všude davy lidí, i pláž byla docela plná.

Gran Canaria – Puerto de Mogán

Asi 3 km dlouhá Playa de Las Canteras v Las Palmas je pokrytá světlým pískem dovezeným ze Sahary. Kolem pláže vede promenáda s hřišti, takže tu můžete strávit klidně celé odpoledne. Naši kluci si to moc užili a měli motivaci chodit (od hřiště ke hřišti :-)).

La Palma: Puerto Naos, Puerto de Tazacorte, Los Cancajos, Santa Cruz de La Palma

Na La Palmě jsme 6 týdnů bydleli v Puerto Naos, které jsme si zamilovali. V zimě jsme ocenili teplé podnebí (téměř tu nefouká!) a na pláži si kluci užili spoustu zábavy. Bohužel tu není hřiště a také počítejte s velkými vlnami.

Rodiče batolat to řešili elegantně. Donesli si na pláž vlastní bazének nebo větší lavor a měli vystaráno. Naše kluky na tohle neužije – ti chtěli samozřejmě skákat do vlny a ideálně do těch největších :-D.

La Palma – Puerto Naos
La Palma – v Puerto Naos můžete pozorovat západy slunce

Nádhernou sluncem zalitou pláž a hřiště najdete i v Puerto de Tazacorte. Při první návštěvě nám tohle místo nebylo moc sympatické (sešlé budovy, rozkopané ulice). Ale pláž je skvělá.

Malé letovisko Los Cancajos leží na východním pobřeží, kde bývá obecně větší oblačnost a menší vlny než na západě. Místní písčitá pláž je na koupání s dětmi moc fajn – máme vyzkoušeno.

La Palma – přírodní “brouzdaliště” v Los Cancajos je skvělé pro malé děti

Existenci pláže s hřištěm v Santa Cruz jsme dětem elegantně zatajili, protože jsme chtěli navštívit ostrovní muzeum a projít si historické centrum.

V době vzniku článku se chystáme na La Palmu podruhé (hurá :-)) a ze začátku budeme bydlet právě v Santa Cruz. Moc se těšíme.

La Gomera: San Sebastián

Echt písčitou pláž s velkým hřištěm v blízkosti najdete pouze v hlavním městě. Bydleli jsme tu měsíc a moc se nám tu líbilo.

Fuerteventura: Puerto del Rosario, Gran Tarajal

Když neberu v potaz letoviska, krásnou písčitou pláž s hřišti v okolí najdete v Puerto del Rosario. Na pláži kluci sbírali nádherné mušle, jaké jsme nikde jinde na Kanárech neviděli.

Bydlení v Puerto del Rosario není pro každého, ale za jednodenní výlet hlavní město určitě stojí.

NÁŠ TAJNÝ TIP: Maloměsto Gran Tarajal. Přijeďte v podvečer (po siestě) a zažijete tu pravou kanárskou atmosféru. Bary plné místních, hřiště obsypané dětmi a o kus dál na pláži hrají kluci fotbal. Do Gran Tarajal jsme jezdili opakovaně, kdykoliv jsme měli cestu kolem.

Lanzarote: Arrecife, Arrieta

Podobný případ jako Fuerteventura. Pěkné pláže najdete v letoviscích, nicméně i pobřežní část hlavního města má co nabídnout. Kromě pláže a hřišť si můžete prohlédnout i malou pevnost (uvnitř je muzeum) a lagunu s loďkami.

Klidné koupání s blízkým hřištěm a kioskem si užijete na jižním okraji městečka Arrieta.

El Hierro

Nejmenší Kanárský ostrov milujeme, ale velké písčité pláže tu fakt nehledejte. El Hierro má jiné přednosti :-).

Pláže jako z katalogu, které vás ohromí

Tady jednoznačně vede pouštní Fuerteventura – tak nádherné pláže na žádném jiném Kanárském ostrově neuvidíte.

Musím ale říct, že po měsíci života v poušti už nám opravdu chyběla zeleň, stromy, rostliny… A těšili jsme se na hornatou La Gomeru.

Související příspěvky: