úvodní fotka rozcestník informací-final

Vše o Kanárských ostrovech – na jednom místě a ZDARMA

Na Kanárech jsme strávili celkem 13 měsíců během 6 let. Procestovali jsme všechny ostrovy (plus Madeiru – tam jsme žili další měsíc). Následně jsme s Pavlem vytvořili online průvodce Kanárské ostrovy s dětmi.

Své zkušenosti sdílím také na blogu. A protože článků už je opravdu hodně, vytvořila jsem rozcestník informací – ať se rychle zorientuješ.

Můj příběh

Proč jsme začali v zimě létat na Kanárské ostrovy? Jaké procesy a peripetie kolem toho probíhaly? Jaké to je, dlouhodobě cestovat s třemi dětmi? Kde to na vzít peníze? A co škola, kroužky, kamarádi? Všechny odpovědi si můžeš přečíst tady:

Podruhé na Kanárech (kluci měli 2, 4 a 6 let)

6 důvodů, proč vyrazit na Kanáry s dětmi

Tento článek si přečti, pokud:

  • Řešíš zdravotní problémy dětí v zimním období
  • Jsi ještě nikdy nebyla na Kanárech
  • Byla jsi tam bez dětí
  • Navštívila jsi jenom některé ze 7 ostrovů
  • Přemýšlíš o tom, že odjedeš na zimu do tepla
  • Zajímá tě dlouhodobé cestování s dětmi
  • Chceš ušetřit

Tipy na ubytování

Dotazy na ubytování jsou jedny z nejčastějších, které od vás dostávám, proto jsem sepsala naše ověřené tipy. Na všech místech bydleli minimálně měsíc, abychom využili slevu na Airbnb. Zároveň sdílím kritéria, podle kterých vybíráme ideální ubytování pro naši rodinu.

Tradiční kanárský dům – Tenerife

Vyber si svůj Kanárský ostrov

Před časem na blogu vyšla série článků s názvem Vyber si svůj Kanárský ostrov. Tady je máš všechny pohromadě:

Motivace k cestování

Na Kanárech jsme obvykle žili 2 měsíce v kuse (od ledna do března). Za covidu v roce 2021 jsme pobyt prodloužili na 3 měsíce.

Napadá tě, že tahle možnost je jen pro pár vyvolených? Že si to nemůžeš dovolit? A co když je to jinak?

Já věřím, že dlouhodobé cestování je dostupné pro každého, kdo opravdu chce (a zároveň  je ochotný pro to něco udělat :-)). V článcích sdílím konkrétní zkušenosti z Kanárských ostrovů.

Proč cestovat dlouhodobě? Moje postřehy k tématu

Když mě nějaké téma baví, obvykle místo jednoho článku vznikne celá série (viz Kanárské ostrovy). V následujících článcích píšu o tom, co všechno jsem díky dlouhodobému cestování získala (a ty můžeš taky):

Cestování s dětmi ve školním věku

Čas běží neuvěřitelně rychle. Ani jsme se nenadáli a z našich miminek jsou školáci. Moje zkušenosti nejen s výukou na cestách si můžeš přečíst tady:

Související příspěvky: