DSC05616

Tip na výlet od Báry #9 – pláž Cofete, Fuerteventura

Tipy na výlety vycházejí každý týden ve FB skupině Dlouhodobé cestování s dětmi. Jsi uvnitř? Pokud ne, přidej se do inspirativní komunity žen – cestovatelek. Těšíme se na tebe. 💙

Asi nejkrásnější přírodní pláž na ostrově, zcela bez hotelů a turistických podniků. Dostat se tam není úplně jednoduché, z Morro Jable tě čeká 20 km po nezpevněné cestě přes hory. A že je to hodně dlouhých 20 kilometrů :-D.

K zastávce vybízí vyhlídka na hřebeni hor. Kromě dalších turistů jsme tu potkali několik koz. Je neuvěřitelné, že dokáží přežít v pouštní krajině.

Samotná pláž je nádherná. Parkovali jsme u tajemného hřbitova zasypaného pískem. Místní kolorit doplňují oslíci, kteří přicházejí z vesnice za vidinou jídla od turistů.

🏰 V kopci nad pláží stojí legendami opředená Villa Winter. Po válce údajně sloužila jako úkryt prchajícím nacistům, kteří odsud pokračovali do států Latinské Ameriky.

Což je zajímavé pro dospělé, nicméně naše kluky 👦👦👦 (věk 3, 5 a 7 let) nejvíc bavilo hraní s pískem a vodou :-). Nezapomenutelný výlet, moc doporučujeme.

Související příspěvky:

Calima: Saharský prach na Kanárech

Calima je fenomén, kdy se na Kanárské ostrovy dostává saharský prach, který způsobuje “mlhu” a zhoršenou viditelnost. Ze své zkušenosti můžu říct, že se calima

Ještěrka Enrique & příběh sopek

V srdci malebných Kanárských ostrovů, mezi kvetoucími rostlinami a sopečnými skalisky, se skrývá další z hrdinů knihy Plážopedie. Enrique není jen tak obyčejná ještěrka –