OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Proč cestovat dlouhodobě? Užívají si i rodiče

V dnešní době je snadné zařídit dětem skvělé aktivity a zábavu. Dokonce si myslím, že se to do značné míry očekává. Minimálně v mé sociální bublině. Většina z nás chce pro své děti to nejlepší (což je skvělé). A začneme na tom pracovat od chvíle, kdy držíme v ruce pozitivní těhotenský test :-).

S narozením miminka to rozjedeme naplno. Rozvíjející aktivity pro malé děti, hromada kroužků. Později se přidají školní akce, sporty, v našem případě skaut, narozeninové oslavy. Hlavně na nic nezapomenout!

Pro své miláčky děláme maximum. “Taxikaříme”, organizujeme, po večerech doháníme resty. Zahrnujeme děti hračkami, kupujeme jim hezké věci. Zajímáme se o jejich potřeby. Nasloucháme.

Ze všech sil se snažíme nezpůsobit jim trauma a s pocitem frustrace pak sledujeme sami sebe, jak znovu a znovu selháváme. Možná se tě to netýká – ale tipla bych si, že většina rodičů se v předchozích odstavcích alespoň částečně najde.

Související články:

Z pečovatelky sekretářkou

V době vzniku článku mám dva syny na základce a třetí je předškolák. Občas si dělám legraci, že jsem se z pečovatelky o děti stala jejich sekretářkou – která hlídá termíny školních i mimoškolních aktivit, telefonuje, píše maily, vyrábí kostýmy, balí batohy na skautské výpravy… a k tomu samozřejmě úklid, vaření, praní špinavých svršků atd. Seznam nikdy nekončí.

Děti jsem chtěla a jsem vděčná, že je mám. A že jim můžu dopřát super zážitky. Ale to neznamená, že se chci plně obětovat a sama sebe odsunout na vedlejší kolej.

V prvních letech s dětmi jsem to neřešila a podřídila se přirozenému běhu života. Nicméně když jsou kluci starší, určitě je zdravé dát samu sebe opět na první místo. Věřím, že je to pro kluky dobrý příklad do života (aby i oni byli sami pro sebe důležití a nenechali se zatahovat do aktivit a úkolů, které ve skutečnosti dělat nechtějí). To jen tak na okraj.

Související články:

Kluci vyrobili Pavlovi dárek k narozeninám 🙂 (Mojácar Playa, Andalusie).

Co bude bavit děti i rodiče?

Z výše uvedeného vyplývá, že je skvělé najít aktivity nebo rovnou životní styl, který baví všechny členy rodiny. A pozor – to neznamená, že se donutíš zahrát si s dětmi fotbal nebo člověče nezlob se a jakž takž tě to baví. Mám na mysli něco, co tě fakt nakopne, rozproudí ti životní energii a naplní tě nadšením. Což pro mě s Pavlem rozhodně je dlouhodobé cestování s dětmi :-).

Související články:

Cestování s batoletem. Vážně byl Adámek takhle malý? (Mojácar Playa, Andalusie)
Náš bytový komplex v Mojácar Playa. Pro více informací mrkni na článek 6 ubytování, která jsme si zamilovali (s měsíční slevou na Airbnb!).

Dlouhodobé cestování z pohledu pracujícího manžela

Jak to vlastně vidí Pavel, ať nemluvím jen za sebe? Spoustu praktických tipů z pohledu muže a otce sdílíme v našem online průvodci Kanárské ostrovy s dětmi (např. vychytávky pro práci na cestách, návod na vytvoření prospěšné denní rutiny, téma produktivity v práci versus užívání si výletů s rodinou atd). Pavel se také vyjádřil k tomu, jak společné cestování proměnilo jeho vztah k dětem – článek si můžeš přečíst tady.

Zajímají tě Kanárské ostrovy? Rozcestník informací (ZDARMA) najdeš tady.

Výkonný robot, nebo…?

Jsme rodiče a máme toho hodně. To je fakt. Ale je škoda stát se kvůli tomu výkonným robotem, který od rána svědomitě plní své povinnosti, večer padne únavou, a další den nanovo. OK, robot necítí únavu, ale to teď nechme stranou :-). Chápeš, co chci říct.

Otázka je, co s tím uděláš?

Související příspěvky: