DSC05190

6 ubytování, která jsme si zamilovali (s měsíční slevou na Airbnb!)

Zajímají tě Kanárské ostrovy? Rozcestník informací (ZDARMA) najdeš tady.

S dětmi dlouhodobě cestujeme od roku 2017. Zažili jsme toho opravdu hodně :). A protože tě chci maximálně podpořit, aby sis také mohla užívat a objevovat nová místa, sepsala jsem naše ověřené tipy na ubytování. Na všech místech bydleli minimálně měsíc, abychom mohli využít slevu na Airbnb.

Dotazy na ubytování jsou jedny z nejčastějších, které dostávám. Věřím, že v článku najdeš inspiraci.

Související články:

Měsíc v Puertito de Güímar (Tenerife). Krásná lokalita, ale k bytu jsme měli výhrady, takže se do našeho TOP výběru nedostal.

Byt (dům) na Airbnb vybíráme podle následujících kritérií:

 • Dostatek místa pro velkou rodinu – jsme 2 dospělí a 3 děti.
 • Rychlý internet (potřebujeme ho kvůli práci). Po předchozích zkušenostech raději předem ověřujeme u majitele bytu.
 • Pračka
 • Vybavená kuchyň 
 • Ideálně na pobřeží s teplým podnebím
 • Co nejnižší cena (na Airbnb zadáme 28 nocí a sledujeme, kdo nabízí měsíční slevu).
 • Vzhled bytu (domu). Pokud na fotkách vidím bílou pohovku, bílé povlečení, velké skleněné plochy, drahý nábytek a podobně, rovnou nabídku zavírám :-). Znám naše kluky a bohužel jsme nejednou řešili poškozené vybavení, což je velmi nepříjemné. Moje pohoda je pro mě prioritou!
  Na druhé straně spektra se občas objeví ošklivé a ošuntělé byty (vážně se tam někdo ubytuje?). Do toho také nejdeme, i když cena je obvykle lákavá. Po letech zkušeností už většinou intuitivně poznám, které ubytování pro nás bude fajn.
 • Zkušenosti předchozích hostů – opravdu se vyplatí číst pozorně všechny reference (nebo alespoň většinu).
 • Před rezervací si danou lokalitu prohlédnu na Google Street View, což také může mnohé napovědět.

Související článek:

Ubytování s výhledem na oceán máme nejraději (Puertito de Güímar, Tenerife)

Do našeho výběru se dostalo jen ubytování, které můžeme bez výhrad doporučit.

Bydleli jsme na spoustě míst, ne všude jsme byli nadšení. Některé nabídky už z Airbnb zmizely (například typický domeček v Holandsku, kde se nám hodně líbilo). Jindy jsme bydleli zadarmo nebo za drobný poplatek (tohle se nám dvakrát povedlo ve Švýcarsku a váže se k tomu neuvěřitelný příběh, který jsem částečně sdílela tady).

Co se týče měsíční slevy na ubytování, velmi výhodné ceny u následujících nabídek platily v době našeho pobytu. Pochopitelně není v mých silách sledovat vývoj cen – navíc je to zcela mimo mou kontrolu. Ponechám tedy na tvém úsudku, zda ti aktuální cena vyhovuje, nebo se raději poohlédneš jinde.

Pohádkově krásné švýcarské Alpy. Jak se stalo, že jsme ve Švýcarsku 2x bydleli téměř zadarmo, si můžeš přečíst tady.

Na závěr přidám aktuální zkušenost. V době vzniku článku se chystáme na La Palmu (podruhé) a na Madeiru. Přes veškerou snahu jsme ani na jednom ostrově nenašli ubytování s měsíční slevou, které by nám vyhovovalo. To se nám stalo poprvé.

V průběhu pobytu se tedy budeme několikrát stěhovat. V zásadě je to ok, kluci už jsou starší (6, 8 a 10 let), takže to v pohodě zvládneme. S malinkými dětmi jsme naopak byli rádi, že můžeme zůstat měsíc nebo dva na jednom místě.

Nicméně při porovnání našich rozpočtů je jasně vidět, že bez měsíční slevy se celý pobyt výrazně prodraží (bez ohledu na inflaci). Naše reálné rozpočty sdílíme v online průvodci po Kanárských ostrovech – ať máš už od začátku představu, na kolik to vyjde a kde se dá ušetřit.

Našich 6 tipů na ubytování s měsíční slevou (Kanárské ostrovy, Andalusie, Terceira)

Las Arenas (Tenerife)

Východní pobřeží Tenerife máme moc rádi. Bydleli jsme tu na různých místech, ale domeček v Las Arenas (2 ložnice, 1 koupelna) byl cenově nejvýhodnější. Navíc vyjdeš ze dveří a před sebou vidíš oceán – což je něco, co bytostně miluju :). Podnebí je tu převážně slunečné a větrné.

Východní pobřeží patří k málo známým oblastem Tenerife, kam se pokaždé s chutí vracíme. A protože si ten poklad nechci “syslit” pro sebe, všechny tipy na výlety jsem sepsala do našeho průvodce (fotogalerie a trasy v mapě jsou samozřejmostí).

Související článek:

La Arenas – nezapomenutelný měsíc v domečku na pobřeží

San Sebastián (La Gomera)

San Sebastián jsem na blogu zmiňovala hned v několika článcích o Kanárských ostrovech (Hlavní města, Baby-friendly pláže a hřiště, Karneval, komerční zábava, sport). Za naši rodinu doporučuji tento byt (3 ložnice, 2 koupelny) přímo v centru. Strávili jsme tu měsíc v období únor – březen a kluci měli 3, 5 a 7 let.

S malými dětmi to bylo velmi praktické, pobyt jsem si vyloženě užívala. Byt se nachází na pěší zóně – tudíž nehrozí, že ti dítě vběhne pod auto. Na hřiště a do parku jsme to měli doslova pár kroků. A z hřiště jsme se opět během chvíle dostali na pláž (nebo do obchodu s potravinami, což je také důležité).

San Sebastián (La Gomera) – vyhlídka ze střešní terasy našeho domu
San Sebastián – akce pro děti v místním parku

Na procházky jsme chodili k marině, kde kluci obdivovali lodě. Jednou jsme tu potkali další Čechy s dětmi, kteří nás pozvali na prohlídku katamaránu. Také jsme pozorovali trajekty v přístavu a občas chodili na vzdálenější kamenitou pláž.

Jediné negativum (ze kterého jsme ale nakonec vytěžili něco dobrého) byla velká míra hluku během karnevalu. Oslavy trvají cca dva týdny, během kterých se několikrát konaly párty až do rána. Moc jsme se nevyspali. Nebo přesněji – kluci spali bez problémů, ale já s Pavlem jsme slyšeli dunění hudby i přes špunty do uší.

Na druhou stranu jsme mohli večer uložit děti a jít se pobavit na karneval jen sami dva. Věděli jsme, že kluci spí tvrdě a můžeme je kdykoliv zajít zkontrolovat. Byly to vzácné chvíle svobody, které jsme si s Pavlem jaksepatří užívali :-).

Podnebí v San Sebastiánu je slunečné a na pláži většinou nefouká – za to od nás získává další plusové body.

Související články:

San Sebastián – skvělé hřiště kousek od našeho bytu

Puerto Naos (La Palma)

La Palma je další z našich oblíbených zelených ostrovů. V Puerto Naos jsme bydleli 6 týdnů (leden – březen) s dětmi ve věku 4, 6 a 8 let. Místní pláž jsem popsala tady.

Co se týče ubytování, doporučuji tento byt (2 menší ložnice, 1 koupelna). V jedné ložnici je manželská postel, ve druhé palanda. Do ložnice s palandou nám pan majitel dal přistýlku a platili jsme stejně jako za 4 osoby, což potěší :).

Celkově byla komunikace s majitelem velmi příjemná a několikrát nám donesl ovoce ze zahrádky (banány, pomeranče, avokádo atd).

S pracovním místem pro Pavla to bylo trochu komplikovanější. Dopoledne jsem se klukama učila u kuchyňského stolu a Pavel pracoval v posteli. Když jsme konečně vyrazili ven, mohl se Pavel přesunout do kuchyně a otevřít francouzské okno, aby si taky užil krásné počasí.

Podnebí v Puerto Naos je slunečné a téměř tu nefouká (na poměry Kanárů).

Související článek z La Palmy:

Puerto Naos (La Palma) – fanj bydlení kousek od pláže. Na stole ovoce ze zahrádky – pozornost od majitele bytu 🙂
Naše ulice v Puerto Naos

La Caleta (El Hierro)

Na nejmenším Kanárském ostrově jsme našli pouze 1 ubytování za dobrou cenu, které se nám líbilo. Jde o domeček ve vesnici La Caleta (3 ložnice, 2 koupelny). Nebylo co řešit – rezervovali jsme a těšili se na El Hierro.

La Caleta nás nezklamala. Byl to náš pátý pobyt na Kanárech, takže jsme zhruba věděli, co čekat. Užívali jsme si klid a velmi pomalé životní tempo. Jen krásné bazény z fotek byly bohužel poničené bouří a vypuštěné. Pokud je pro tebe zásadní, aby byly bazény v provozu, doporučuji předem zjistit informace u majitelky domu.

Související článek:

La Caleta (El Hierro) – typická kanárská vesnice na pobřeží
Místní hřiště
Lávové pobřeží v La Caletě

Mojácar Playa (Andalusie)

Ze španělských ostrovů se nyní přesuneme na pevninu do božské Andalusie zalité sluncem :). Žili jsme tu 2 měsíce s malinkými dětmi (1, 3 a 5 let) a moc se nám tu líbilo. Jenom pozor na správné načasování.

My jsme přijeli v květnu, kdy tu bylo krásné počasí, studená voda v moři a málo turistů. Tento stav nám vyhovuje (kluci se koupou kdykoliv, bez ohledu na teplotu vody). Jak se blížilo léto, začalo se oteplovat a postupně přijížděli turisté.

Se začátkem letních prázdnin už bylo nesnesitelné vedro, kvůli kterému se nedalo jezdit na výlety. Veškerý volný čas jsme trávili u vody. Hotely v Mojácar Playa se zaplnily a upřímně, byli jsme rádi, že odjíždíme. Jaro nebo podzim je pro návštěvu ideální.

Bydleli jsme v pěkném bytě (2 ložnice, 2 koupelny, velká terasa) v uzavřeném areálu s bazénem. Doporučujeme, užili jsme si to.

Související článek:

Angra do Heroísmo (Terceira)

Poslední tip je z úžasných Azorských ostrovů. Stejně jako v případě El Hierra, i na Terceiře jsme našli pouze 1 relevantní nabídku ubytování (kde bylo volno v požadovaném termínu během letních prázdnin). Strávili jsme tu měsíc a byli jsme moc spokojení. Odkaz na ubytování je zde (3 ložnice, 1 koupelna).

Na závěr dodám, že i Terceira je dosud neobjevený klenot (podobně jako El Hierro). Ostrov jsme navštívili ve vrcholné sezóně (od konce července do konce srpna) a množství turistů bylo překvapivě malé ve srovnání s jinými evropskými destinacemi. Doporučuji tam jet, dokud tento stav trvá :).

Související článek:

Angra do Heroísmo (Terceira) – nádherné město na nádherném ostrově
Související příspěvky: